Vila pojmenovaná po původním majiteli Heinrichu Steuerovi “ Steuerova vila” je nově otevřený a kompletně rekonstruovaný objekt v blízkosti krnovského centra.

Historie vily sahá do r. 1931 kdy ji  pro textilního továrníka Heinricha Steuera ve stylu pozdního baroka  projektoval vídeňský architekt Franz Wilfert. Stavbu pak realizovala slavná krnovská stavitelská firma Koch a Kindermann. 

Vstup do vily je lemován sloupy nesoucími římsu se stříškou, zadní trakt doplňuje v přízemí terasa se širokým schodištěm. V levé a zadní části budovy jsou v úrovni prvního patra dva  malé  balkóny s ozdobným kamenným zábradlím. V interiéru je zachována prostorná, lakovaným mořeným dřevem obložená hala přes dvě patra, mohutné dřevěné schodiště a bohatě zdobený krb se dvěma sloupy a římsou, zdobený reliéfy na antické téma.        

Steuerova vila patří mezi ty krnovské památky, které jsou takřka nedotčeny přestavbami a úpravami.  Jedna z velkých reprezentativních vil tak dokládá slábnoucí zájem krnovské buržoazie o aktuální umělecký vývoj, zato sílící tendence k historismu a nostalgii. 

Kolem vily se rozkládá půvabná romantická zahrada o rozloze 3600m, které vévodí javor velikán zapsaný do oficiálního seznamu chráněných stromů.

-->